reklam

bilimsel saç bakım

DOĞRU SAÇ BAKIM minik saçlar Islakken saçlarınızı taramayın Ülkemizde bayanların en çok şikayet ettikleri nokta saçları olduğunu... thumbnail 1 summary


DOĞRU SAÇ BAKIM

minik saçlar

Islakken saçlarınızı taramayın

Ülkemizde bayanların en çok şikayet ettikleri nokta saçları olduğunu biliyormuydunuz. Sizlerede bu yazımda saçların nasıl taranması ve protein desteğini nasıl yapılmalıdır anlatmaya çalıştım. Saçlarınızınızın, en savunmasız ve güçsüz oldukları zaman, ıslak oldukları zamandır. Bundan dolayı ıslakken saçlarınızı taramaktan kaçının. Eğer ıslakken saçlarınızı taramayı tercih ediyorsanız da mutlaka, bir saç kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Yine de çok dikkatli ve yavaş fırçalamaya çalışın, eğer saçlarınızdan kopma sesi gelirse, hemen taramayı bırakın. Eğer düz saçları tercih ediyorsanız, saçlarınızı tam kuruttuktan sonra taramak her ne kadar daha sağlıklı olsa da, saçınızı %50 kuruttuktan sonra da tarayıp, düzleştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken de yuvarlak fön fırçaları yerine mutlaka normal dişli saç fırçalarını tercih edin.
bakımlı saçlar

Protein takviyesi alın

Saçlarınızın kırılma oranına göre, haftada bir protein hapı yüklemesi kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızla ilgili çok daha ciddi dökülme ve kırılma problemleri yaşıyorsanız ve protein takviyesi aldığınız halde bir fark göremiyorsanız, mutlaka kan değerlerini stres avitamini be vitamini demir eksikliği ölçtürmenizi tavsiye ediyoruz sizlere. Bu tarz problemlerin arkasında genellikle biyolojik etkenler yatar. Protein takviyesi alırken de aşırıya kaçmamaya dikkat edin çünkü fazla doz, saçlarınızın daha çok kurumasına neden olacaktır. Az dozda protein desteğini, düzenli saç bakımı ile birleştirirseniz, çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.Eğer gereğinden vazla protein desteği yapıyorsanız yarardan çok zararlı sonuçlarla karşılaşa bilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder