reklam

yağlı saçlardan kurtulun

YAĞLI SAÇIN ÇÖZÜMÜ bakımlı saçlar Seçtiğiniz şampuan ve saç kremini yağlı saçlar için özel olarak üretilenler arasında seçerek işe b... thumbnail 1 summary

YAĞLI SAÇIN ÇÖZÜMÜ

bakımlı saçlar
Seçtiğiniz şampuan ve saç kremini yağlı saçlar için özel olarak üretilenler arasında seçerek işe başlayabilirsiniz. Ara ara derinlemesine temizleyen saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken saçın kendisinden çok saç derisine önem verin. Saç derisine iyice yedirdikten hemen sonra durulayın.
Nemlendirici bakım kremi kullanıyorsanız saç diplerine sürmenize gerek yok. Sadece uçları korumak için bir miktar sürüp 3-5 dakika beklettikten sonra durulayın.
Eğer saç şekillendirici cihazlar kullanıyorsanız cihazı saçlarınıza değdirmeden önce silikon bazlı şekillendirici serum kullanın. Bu tip ürünler saçınızı ısının olumsuz etkilerine karşı korurken verdiğiniz şeklin daha uzun süre dayanmasını sağlar.
Saçınız gün içinde çok yağlanıyorsa kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuanı sadece köklere sıkın ve 2-3 dakika bekledikten sonra geniş dişli bir tarakla tarayın.
Soğuk suyla duş almaya çalışın çünkü sıcak su saç derisini kuruttuğu için vücudunuz buna tepki olarak aniden yağ üretimini arttıracaktır ve saçlarınız daha kısa sürede yağlanacaktır. Soğuk suyla yıkanamıyorsanız en azından ılık suyu deneyin.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder