reklam

brezilya fönü zararlımı 2013

Brezilya fönüne dikkat Brezilya fönü 2012 dede oldukça popüler olmuştur  bilinmesi gereken en önemli husus formandeit denilen sağlıga... thumbnail 1 summary

Brezilya fönüne dikkat

Brezilya fönü 2012 dede oldukça popüler olmuştur  bilinmesi gereken en önemli husus formandeit denilen sağlıga oldukça zararlı bir madde içeren ürünlere dikkat etmeniz gerekiyor. Formandeit içeren ve piyasada oldukça ucuza satılan bu tip brezilya fönü keratinine çok ama çok dikkat edilmesini şiddetle tavsiye ederim.

Piyasada fırsat ürünü diyerek inanılmaz ucuz fiyatlara brezilya fönü yapılmakta. Tabiki bu kadar ucuz yapanlar sahtekardır demekte yanlış olur. Dürüst çalışan kuaför arkadaşlarımız sadece reklam olsun diye hiç para kazanmadanda bu tip kampanyalara katılabiliyorlar.

Bunun dışında içerisinde fermandeit içermeyen brezilya fönü zararsız olduğu gibi saçlara keretin yüklediği için faydası bile vardır. Her 3-6 ayda tekrar yaptırılabilir. Yıpranma yapmaz. Daha parlak bir görüntü verir. Gönül rahatlığı ile herkes yaptırılabilir.

Piyasada fermandeit içermeyen tek kullanımlık brezilya fönü keratini yaklaşık 90-100 TL ye satılırken 50 -60 Tl ye brezilya fönü yapanlar biraz düşündürücü değilmi?

Eğer bir brazilya fönü yaptırmak istiyorum diyorsanız kullanılan ürünü görüp öyle yaptırın çünkü ürünün üzerinde fermandeit içermez yada 0 fermandeit yada no fermandeit gibi ibareler vardır. Bu duruma dikkat ederek brezilya fönü yaptırabilirsiniz...

AŞIRI YIPRANMIŞ LASTİKLEŞME YADA AŞIRI KURUMUŞ OLAN SAÇLAR:

Bu tip saçlara brezilya fönü önerilmez yanmış olan saç keratin ile presin birleşmesi ile tamamen kopabilir. Çok yıpranmış saçlara brezilya fönü yapılmaması gerekir. Aldığım eğitimlerde kopmaya yakın saçlarda yada lastikleşmiş olan saçlarda brezilya fönünün daha kötü sonuçlar doğuracağı yönünde idi. Zaten mantık ile hareket edersek eğer keratin pres ile saça yapıştırılıyor. Pres yaklaşık olarak 200-230 derce Bu sıcaklıktaki pres saça sürülmüş keretin ile birleşince yıpranmış olan saça resmen kavurucu bir sıcaklık eklenince saç tamamen eriyor ve yanıyor.
Bu tip saçlara brezilya fönü kesinlikle yaptırmayın..

brezilya fön

3 yorum

  1. bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler :),nce telli ve röfleli saçlarım var, saçımda açılmaya bağlı kuruma ve yıpranma var ama öyle lastikleşme-kopma derecesinde değil.bu durumdaki saçıma brezilya fönü yaptırsam daha bakımlı görünür mü yoksa daha da mı yıpratır? teşekkür ediyorum...

    YanıtlaSil
  2. hayır aksine zaten brezilya fönünün amacı bakım yapmak işlemi yaptırdığınız zaman saçınız genleşerek saçınıza bakım sağlamış olursunuz yani gönül rahatlığıyla yaptıra bilirsiniz..

    YanıtlaSil