reklam

röfle balyaj

Röfle balyaj  Balyaj ve röfle arasındaki farkları merak edenler için çok faydalı olacağını düşündüğüm yazımız. Röfle aslında saçın tam... thumbnail 1 summary

Röfle balyaj 

Balyaj ve röfle arasındaki farkları merak edenler için çok faydalı olacağını düşündüğüm yazımız.

  1. Röfle aslında saçın tamamına uygulanan renklendirme işlemi. Balyaj ise saçların sadece uçlarına tutam tutam yapılan saç renklendirme işlemidir.
  2. Röfle ve balyajın en doğal en sık durduğu saç boyu kısa saçlar aslında. Uzun saçlarda yapılan röfle ve balyaj kısa saçlara nazaran daha az doğal bir görüntüsü oluyor. Ama bu aradaki farkı uzun saçlara krepe atarak kapatabilirsiniz.
  3. Kısa saçlara yapılan röflenin ve balyajın daha başarılı olması sanırım kısa saçlara uygulamanın daha kolay olması ve kısa saçlardaki röfle ve balyajın kendisini daha net gösterebilmesi.
  4. Röfle balyajın en başarılı durduğu saç modellerinden biride düz saçlar. Röfle ve balyaj kıvırcık saçlarda kendini daha net gösteremiyor ve kıvrımların etkisiyle balyajında röfleninde naturel hali gizlenebiliyor. Bunun yanında kıvırcık saçın rengi de röfle ve balyajın başarılı sonuç vermesi açısından çok önemli. Saç renginiz kesatane tonlarındaysa kızıl balyaj ya da röfle, saç renginiz kızıl ise altın renklerinde ve kırmızının birkaç farklı tonunda röfle ya da balyaj, sarı tonlarında saçlarınız varsa (ki bu saç rengi röfle ve balyaj için en şanslı renk tonudur)her ren tonunda röfle ve balyaj attırabilirsiniz.
  5. Röfle veya balyajınızı mutlaka uzman bir kuaföre yaptırın zira hem ortaya çıkacak renk tonu açısından hemde saçınızın yıpranmadan uygulanması için uzman bir kuaförün elinin değmesi gerekir. Röfle ve balyajın içindeki kimyasalların dozajının iyi ayarlanmaması halinde saçlarınızın kırılması, yıpranması hatta yanması bile muhtemeldir.
  6. Saçlarınızdaki balyaj ya da röflenin zamanla saçlarınıza zarar vermemesi ve kalıcılık süresinin uzaması için, zaman zaman haftalık ya da aylık saç bakım ürünleri kullanmalısınız.

röfle balyaj

Hiç yorum yok

Yorum Gönder